PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE WYSPA PRZEDSZKOLAKA jest niezależną placówką założoną w 2012 roku.

Nasze przedszkole koncentruje się na tworzeniu dzieciom przyjaznego środowiska do nauki, zabawy  i zdobywania nowych umiejętności oraz na zapewnieniu wysokiej jakości nauczania.

W dwóch kolorowych salach , dostosowanych do potrzeb dzieci i wyposażonych w pomoce dydaktyczne oraz gry i zabawki edukacyjne, radośnie czas może spędzać 31 dzieci.

Przedszkole oferuje  realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego

wzbogaconą o wiele zajęć dodatkowych .

Budynek przedszkola usytuowany jest w cichej i spokojnej okolicy, dzieci do dyspozycji mają ogród przedszkolny z placem zabaw i piaskownicą oraz sad , w którym organizujemy pikniki, ogniska, jak również obserwacje przyrody i zmieniających się pór roku.

W pobliżu znajdują się również instytucje, które odwiedzamy z dziećmi: sklepy, oddział pocztowy, OSP Gdańsk- Świbno, place zabaw, Dom Dziecka.

Bliskość lasu, łąk i plaży sprzyja organizowaniu zajęć o tematyce ekologicznej oraz prowadzeniu z dziećmi licznych obserwacji przyrodniczych.